FAQ - často kladené dotazy

FAQ často kladené dotazy uživatelů

Co je doména a jak ji pořídit ?

Chabera domény Doménu potřebují každé stránky. Jedná se o unikátní adresu (překlad číselné IP adresy do lidské řeči) pro každou webovou aplikaci ve tvaru http://www.chabera.cz (tzv. doména druhého řádu).

Příklad: Pro stránky www.vasedomena.cz je potřeba zakoupit a zaregistrovat doménu s tímto názvem: "vasedomena.cz" Pozor však! "www" není součástí názvu domény.

Koncovky domén nemusejí být vždy ".cz" ale také například: .eu .com .net .biz .org .info a mnoho dalších. Pro naše podmínky doporučujeme doménu s koncovkou .cz. Názvy domén od roku 2011 již také podporují diakritiku (háčky, čárky). Pro případné rozdělení slov je vhodné použít pomlčku, např. moje-firma.cz.
Doména kterou chcete pořídit nesmí být již obsazená. Doménu Vám zaregistrujeme my, nasměrujeme na Vaše stránky a fyzickým vlastníkem domény budete Vy, Vaše firma, nebo staturární zástupce Vaší společnosti.
S výběrem názvu domény rádi pomůžeme, neboť i klíčová slova v doméně a tvar domény je důležitý.
Ceny cz domén se pohybují okolo 400,- Kč za 1 kalendářní rok. Ceny domén eu com atd. zhruba 200,- Kč na 1 rok.


Rozdíl mezi doménou druhého a třetího řádu

Chabera FAQ Setkáváme se často s výrazy: druhá.. třetí doména, naši zákazníci nám tuto otázku často pokládají.. co to tedy znamená? Nejčastější doménou pro naše www stránky je Doména II.(druhého) řádu, například ve tvaru chabera.cz nebo také ve tvaru www.chabera.cz 

Doména III.(třetího) řádu vypadá následovně: podstranka1.chabera.cz nebo podstranka2.chabera.cz  a znamená to, že se jedná o nějaké další kategorie webu, nebo i samostatné stránky umístěné na doméně "třetího" řádu. Pozor však, vyhledávače se nenechají ošálit a tyto stránky vyhodnotí jako nedílnou součást stránek na mateřské doméně druhého řádu.
Pokud tedy vyrobíme například 5 samostatných webů, ale na doménách III. řádu se stejným názvem za první tečkou, budou tyto stránky vyhodnoceny vyhledávači jako pouze jedny stránky, coz však nijak nesnižuje jejich případnou informační přínos, nebo uživatelskou hodnotu.


Webhosting - místo pro Vaše www stránky

Webhosting Chabera Webhosting je prostor na webovém serveru, kam se Vaše stránky fyzicky nakopírují aby mohly být vystaveny okolnímu světu pod www adresou. Webový server není nic jiného, než výkonný počítač, který je umístěn nejčastěji v nějakém serverovém centru na tzv. páteřním internetu. Náš spolupracující partner provozuje vlastní servery, kam umisťujeme webové prezentace našich zákazníků.


Jak získám emailovou adresu na vlastní doméně ?

FAQ email Abyste mohli vlastnit email (nebo i více emailů) ve tvaru např. info@chabera.cz je třeba mít zaregistrovanou doménu II. řádu. (viz bod o doméně) Emailovou schránku automaticky získáte v ceně společně s webhostingem.


Je možné mít více domén pro jedny stránky?

Ano, je to možné. Více Vašich domén nasměrujeme na Vaše www stránky. Ovšem z hlediska lepších pozic ve vyhledávačích je vlastnictví víc domén zbytečné, pokud mají být všechny Vaše domény nasměrované na jedny a tytéž stránky. Nákup a vlastnictví více domén dává smysl pokud využíváme například mikrostránky, nebo provozujeme více samostatných fyzických webů.


CMS Publikační - redakční systém

CMS Publikační systém Náš CMS publikační systém PS2 umožňuje vlastníkům stránek snadno spravovat jejich obsah přes administrační rozhraní pod uživatelským jménem a heslem. Lze vkládat, měnit i mazat texty, obrázky, galerie obrázků, klientské formuláře, dokumenty ke stažení, vytvářet a měnit strukturu stránek, sledovat statistiky a mnoho dalších funkcí, jako je podpora vícejazyčných mutací, nebo volitelný modul eshop. To vše bez nutnosti znalostí programování. Vystačíte si s pouhou základní uživatelskou znalostí ovládání počítače.
Pro více informací můžete navštívit blog.chabera.cz, kde se více podrobněji věnujeme tématu, jak správně postupovat při volbě webové prezentace.


Je možné umístit náš publikační systém PS2 k jinému poskytovateli?

Domény druhého třetího řádu Ne není to možné. A to z hlediska politiky financování a pronájmu našeho publikačního systému.
Provozujeme vlastní servery, nebo servery našeho vybraného partnera.
Chráníme si své zdrojové PHP soubory. Chráníme data našich zákazníků.
U některých webových projektů vyrobených na míru je to však možné.


Eshop - elektronický obchod

CMS eshop Všichni již dnes už ví co Eshop znamená. Nabízíme hotové řešení elektronického obchodu. Náš eshop je přímo vestavěný v našem vlastním publikačním systému PS2 365 plus. Stačí pouze aktivovat a začít obchodovat.


Můžeme změnit současného poskytovatele stránek ?

Ano, v případě, že například nejste spokojeni se současným poskytovatelem, nebo i z jiného důvodu. Zřídíme nový webhosting na našem serveru, převedeme Vaší doménu i mailové schránky pod naší správu, nabídneme přechod na některý náš publikační systém z rodiny PS2.


Lze na stránky vložit video, nebo mp3?

Multimédia na www stránkách Ano, náš CMS publikační systém již multimediální funkce podporuje a umožňuje vkládání zvukových stop ve formátu MP3 přímo do stránek. Tyto funkce jsou umožněny díky přechodu našeho CMS na nový výstupní HTML5 formát.
Video lze vkládat, respektive snadno propojit s Vašimi videi na portále YouTube. Video soubory jsou objemově velmi náročné na kapacitu datových úložišť, ale propojením s YouTube tento problém odpadá a není potřeba zřizovat náklednější a dražší služby u poskytovatele webhostingu.


Kontaktní formulář   (z kategorie: FAQ - často kladené dotazy)


Položky formuláře označené hvězdičkou jsou povinné (*)

Hlavní strana Kontakt Publikační systém Eshopy Mikrostránky Fotoslužby Virtuální prohlídky
+420 605 898 007